Ливърпул удари шампиона на Висшата лига Манчестър Сити с 2:1 на турнира International Champions Cup. Срещата се игра на "Метлайф Стейдиъм" в Ню Йорк.

"Гражданите" откриха резултата в 57-ата минута с гол на Лерой Сане, но след това на терена се появи Мохамед Салах и неговото влизане се отрази на мърсисайдци.

Египтянинът изравни резултата шест минути по-късно, а в добавеното време на мача Ливърпул получи дузпа, която Садио Мане реализира за крайното 2:1.

Манчестър Сити стоеше по-добре на терена през първата третина и създаваше повече положения, но не успяваше да ги материализира. Ливърпул се окопити чак половин час след началото и имаше две прилични положения.

Салах пропусна още две страхотни възможности след изравнителния си гол, а до края на мача играта продължи да се води пред вратата на Сити. Малко преди края на редовното време Садио Мане изпорти добра възможност, но се реваншира в добавеното време, вкарвайки от бялата точка.